O autorze
Londyńczyk z wyboru, libertarianin z przekonań, kołnierzyk z przymusu. Na co dzień trybik machiny medialnej w stolicy finansistów, startuper zainteresowany wszystkim od fintech po wearables.
Od czasu do czasu reporter.

twitter / soundcloud / facebook / innpoland

Osiem powodów dlaczego nie wyjadę

Francois Van
Taki wynik wyborów daje pewną dozę optymizmu. Miłościwie panujący nie będą mieli przeszkód w realizowaniu obietnic wyborczych a to samo w sobie daje powody do radości. Jako że ostatnie tygodnie obfitowały w konferencje prasowe mające na celu wytłumaczenie jakie są plany, z chęcią będę przyglądał się zmianom.

Oto kilka powodów dlaczego ja nie planuję zmieniać miejsca zamieszkania:


Premiera filmu Killerów Trzech.
Cezary Pazura z Januszem Rewińskim znowu w jakże lubianych rolach. Za trzeciego obstawiam Jacka Kurskiego. Przy planowanych nakładach na kinematografię spokojnie pobijemy Bonda.


Mieszkania taniej niż po kosztach.
W czasach "Polski w ruinie" udało mi się odłożyć na pierwszą ratę kredytu w złotówkach. Teraz może to już być pół mieszkania.


Darmowe badania genealogiczne.
Czy chcę czy nie, dowiem się kogo miałem w rodzinie. Już wiem ale może się okazać że ktoś wie lepiej ale zapomniał o tym donieść.


Dziennikarstwo na nowo.
Chcę doświadczyć tego kiedy "niepokorni" zaczną się tytułować jako "pokorni".


Tłumy na lotniskach.
Miło będzie widzieć tą rzeszę rodaków wysiadającą z samolotów tanich linii lotniczych.


Ułatwienia w komunikacji miejskiej.
Do znacjonalizowanego banku będzie można łatwo dojechać, wystarczy z Alei Kaczyńskiego skręcić w ulicę Kaczyńskiego i dojechać do Placu Kaczyńskiego a wrócić obwodnicą im. Odzyskania Niepodległości 25.10.2015


Zmiana w tonie dyskursu politycznego.
Nie będzie żadnego, zostanie za to wprowadzony program "Dwie minuty nienawiści" dla wszystkich. Jako że pracuję w korporacji zaoszczędzi mi to dużo czasu.


Odnowa w duchu społeczeństwa.
Jak widać obywatele poszli za głosem przedstawicieli narodowej wiary i niebawem nastąpi zmiana w obyczajach. Upadną producenci zabezpieczeń antywłamaniowych a policja będzie potrzebna tylko do regulacji ruchu i wypadków samochodowych.ps. od 2006 roku mieszkam pod Londynem.
pps. Spodziewam się że nowy gabinet zacznie kadencję od przerobienia sporej ilości praw. Praw Murphyego oczywiście.
Trwa ładowanie komentarzy...